مقدمه :

وبینار (webinar) ترکیبی از دو مفهوم وب(web) و سیمنار(seminar) است. در تعریف وبینار آمده است: وبینار که از آن با عنوان سیمنار تحت وب نیز یاد می شود، سمینار، سخنرانی یا کارگاهی است که از طریق اینترنت ارائه می شود.

فناوری وبینار جهت برگزاری سمینار ها و همایش ها و یا ارائه مطالب از طریق اینترنت مورد استفاده قرار می گیرد . در این نوع سمینار، هر یک از شرکت کنندگان پشت رایانه خود نشسته و از طریق اینترنت با سایر شرکت کنندگان ارتباط برقرار می نماید.  این ملاقات های آنلاین معمولا به این صورت است که مدرس یا مدیر جلسه امکان برقراری ارتباط صوتی و تصویری و  امکان  ارسال پیام های متنی را دارا هستند. اما مدرس می تواند به فراگیران امکان به دست گرفتن کنفرانس و ارایه سخنرانی را بدهد.

 
مراحل اتصال به سامانه

لازم به ذکر است نصب این نرم افزارها بر روی سیستم شما جهت استفاده از وبینار لازم و ضروری میباشد. در صورت نصب نبودن هر یک از موارد لازم، میتوانید با توجه به نوع سیستم خود از طریق یکی از لینک های زیر آن را نصب نمائید.

 
 در صورتیکه در مرورگر گوگل کروم پس از نصب افزونه ادوب کانکت در قسمت به اشتراک گذاشتن desktop مشکلی داشتید تنظیمات زیر را انجام دهید. 
 
 setting > advance setting privacy content setting 
 
 در بخش   unsandboxed plug-in access  آدرس زیر را اضافه کنید :

webinar.gums.ac.ir
 

 

دانلود نرم افزارهای مورد نیاز برای گوشی های تلفن همراه (اندروئید و آیفون)

دانلود دانلود راهنما + نرم افزار کیبورد فارسی برای ادوبی کانکت
آخرین بروز رسانی : 16 مرداد 1400